Головна » 2014 » Травень » 23 » Звинувачувати «папєрєдніків» у закритті малокомплектних шкіл було простіше…
15:19
Звинувачувати «папєрєдніків» у закритті малокомплектних шкіл було простіше…

Звинувачувати «папєрєдніків» у закритті малокомплектних шкіл було простіше…

   Схоже, оптимізації сільських шкіл, про яку так довго говорили представники «банди Януковича», уникнути все ж таки не вдасться. Такі висновки зробила після того, як на останній сесії районної ради заслухала доповідь заступника начальника управління фінансів Малинської РДА Галини Сивко. Вона, розповідаючи про зміни у районному бюджеті на 2014 рік, красномовно зауважила, що навіть на захищені статті видатків немає грошей, то що вже казати про утримання такої кількості малокомплектних сільських шкіл. Це не лише непосильний тягар для дотаційного Малинського району, а й небачена розкіш в умовах суворої економії державних коштів та тугому затягуванні пасків. Депутати слухали доповідь і схвального кивали головами, буцімто дійсно школи із 16 учнями треба закривати, скидати зайвий баласт…

Дивно якось виходить. Попереднє керівництво Малинської РДА кілька років билося головою об стіну, доводило, що від школи, де навчається менше 20 дітей, а комп’ютер на стіл виставляють, як щось культове, лише під час перевірки, толку мало. А що чуло у відповідь? Невдоволення селян, звинувачення з боку керівництва районної ради, мовляв, «регіонали» хочуть знищити колиску нації. Тяжко навіть перерахувати, скільки разів на сесіях народні обранці заявляли, що без школи не буде й села, що, в першу чергу, треба думати про дітей. Скільки галасу було, коли закривали школу у Вишеві, Устинівці, Лумлі, Будо-Вороб'ях? Все кричали, що дзвонять дзвони по шкільному дзвонику. А тепер думка різко змінилася? Напевно, зрозуміли, що з кожним роком фінансування освіти стає все скупішим, і вже просто немає іншого виходу, окрім закриття малокомплектних сільських шкіл?

Як би тяжко не було це визнавати, але такий крок був правильним. І нарешті це визнали. Які знання матиме сільський учень, якщо ніколи не бачив комп’ютера, а про інтернет чув лише з екрану телевізора? Хіба може він конкурувати із міським школярем, у якого є доступ до всесвітньої та всезнаючої павутини, момент змагання в укомплектованих та повних класах? Звичайно, ні! Але ж усі діти мають однакові права! І учень із Вишева ні чим не гірший від малинського ліцеїста. То чи не краще закрити малокомплектну школу, а на зекономлені кошти купити автобус і возити дітей на навчання до сусіднього села, до сучаснішої школи, з повними класами, з комп’ютерами, інтернетом, хорошою бібліотекою, спортзалом і т. д.?

Вже давно говорять про те, що, обираючи між Ворсівською, Іванівською та Горинською школами варто залишити лише Горинську, найновішу. Зекономити можна й на утриманні навчального закладу у Пристанційному, а дітей перевести до Чопович. Учні Шевченківської школи могли б їздити на навчання до Головок, з Любович — до Українки, з Федорівки — до Гранітного. Зрозуміло, що усе це обов’язково сприйматиметься селянами у штики, будуть нарікання, обурення, погрози. Але батьки та вчителі, в першу чергу, повинні думати не про те, що школа під носом, отож і клопоту немає, а про якість знань дітей, про їхню перспективу у майбутньому, можливість влаштуватися у житті. А нова влада, яка з таким задоволенням ставила палки в колеса попередникам, також має думати, як відремонтувати сільські дороги, за які гроші купити автобуси для перевезення дітей і ще багато про що. Хочеться вірити, що все у них вийде.




 

Категорія: Політична кухня | Переглядів: 549 | | Теги: освіта, цікаве, малин, новини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 Сварог • 17:56, 25.05.2014
А минулі 2-3 роки закриттю шкіл чинився опір з боку переважної кількості депутатів, висловлювалось обурення, а саме сумне - було суцільне нерозуміння нагальної потреби зробити цей крок. Ну,а взагалі добре, якщо все таки "прозріли"!!!
avatar
Більше інформації