Головна » 2014 » Червень » 25 » «Коли згадуємо Путіна, спадають на думку слова відомого шлягера – ла-ла-ла…»
11:28
«Коли згадуємо Путіна, спадають на думку слова відомого шлягера – ла-ла-ла…»

«Коли згадуємо Путіна, спадають на думку слова відомого шлягера – ла-ла-ла…»

Про свої нелегкі будні у «гарячих» точках Сходу України розповіли воїни 95-ї аеромобільної бригади, малинчани, котрі з честю виконують свій військовий обов’язок:  Яценко Віталій, Омельчак Богдан, Лебеда Василь, Сорока Микола, Ткач Роман, Биш Іван, Заржецький Олександр, Можарівський Віталій, Марченко Сергій, Сергієнко Валерій, Поліщук Ігор, Друзь Іван, Хоменко Павло, Овчаров Артем, Башинський В’ячеслав. 

Скільки часу ви вже перебуваєте в епіцентрі бойових дій? 

— Призвали нас в різний час. Дехто з березня побував і в Херсонській обл., і в Добропіллі Донецької обл., однак, вже більше місяця ми разом несемо службу на горі Карачун між Слов’янськом та Краматорськом.

Ваша оцінка та ставлення до даної ситуації на сході країни.

Дуже нахабно і підло ведуть себе терористи – проводять обстріл житлових кварталів, ховаються за мирне населення, жінок. Вразило те, що коли місцеві жінки ідуть попереду у озброєних терористів, їм платять 500 грн., а якщо з дитиною – 750 грн. Таке враження, що у цих людей немає нічого святого, а людське життя для них нічого не варто, уявляєте — життя дитини – лише 250 грн. Населення повністю дезінформоване, щиро вірить, що прийде «правий сектор» і їх буде розстрілювати, заставить спілкуватися лише українською. Проте, коли з людьми спілкуємось, починають розуміти, що їх обманюють та використовують, що ні про яке народне волевиявлення не йдеться, а сьогоднішній конфлікт – це добре спланована, підготовлена та профінансована спецоперація. Самі найманці, захоплені в полон, обурюються, що мирне населення не хоче воювати.

Як реагують ваші близькі люди на дану ситуацію?

Переживають, але розуміють, що терористів треба зупинити,а державу треба захищати і хтось мусить це робити.

Як ставиться до вас місцеве населення?

—По різному – в зоні АТО є настороженість, неприязнь, недовіра, а поза зоною є підтримка та розуміння. Разом з тим, на фоні дій терористів настрої людей змінюються. Однак, в Краматорську нам рекомендовано уникати прямого спілкування з місцевим населенням, бо часто сепаратисти намагаються використовувати людей, як прикриття і таким чином виманюють солдат для знищення.

Що вас найбільше вразило, коли ви прибули в цей регіон нашої країни?

— Вразив ландшафт, дуже гарна природа, всі поля засіяні, добре розвинуто фермерство. Люди мають різні погляди, часто не знають історії, необ’єктивні, а через відсутність достовірної інформації створюють уявних, надуманих ворогів.

Чи задовольняє матеріально-технічне забезпечення вашої частини? (наявність продуктів, медикаментів, військової форми, військової техніки)?

Техніка броньована і на колесах, хоч і не нова, але на ходу. Працюють ремонтні бригади, складні ремонти проводять на приватних СТО в тому числі і в Слов’янську. Паливо-мастильних матеріалів достатньо. Є американські «Хаммери», які раніше використовувались тільки на парадах.

Харчування нормальне, медикаменти передають. Найбільш складне питання з формою, неякісна, дуже швидко зношується. Обіцяли поміняти ще в березні, проте… досі лише обіцяють. Виручають земляки-малинчани, допомагають рідні, яким ми дуже вдячні за підтримку, як матеріальну, так і моральну. Особливо приємно отримувати дитячі малюнки. Сумуємо за рідними. Деякі хлопці не хочуть, щоб їх батьки знали де вони служать, бо вони дуже переживають. Разом з тим, прохання, при потребі та по мірі можливості, надавати допомогу сім’ям, щоб близькі не мали соціально-побутових проблем.


 

— Розкажіть які найбільші побутові проблеми існують під час служби?

— Зміна клімату трохи впливає, раніше були часті перебої з водою, незадовольняла її якість. Найбільше гнітить відсутність повної інформації.

Чи доступні вам мобільний та інтернет зв’язок? Як часто спілкуєтеся з рідними?

Спілкуємося з рідними по телефону по мірі можливості. Звичайно, бувають перебої –кожного дня «глушать», але – терпимо.

Що найбільше хотілося б змінити?

Хочеться, щоб командування проводило ротації та надавало невеличкі короткострокові відпустки для відновлення сил і підняття солдатського духу, а потім можна знову воювати. Хочеться, щоб ця війна швидше закінчилась. Мир – це не тільки коли не стріляють, а коли один одному допомагають.

У вас є знайомі, друзі в Росії та інших державах? Чи спілкуєтеся ви з ними? Як вони сприймають події в Україні?

Спілкуємось ВКонтакті, стосунки напружені, відношення негативне через дезінформацію в російських ЗМІ, переконати практично неможливо.

А що б ви особисто сказали, якби випала можливість зустрітись із Путіним?

Запитали б для чого він це робить, для чого зробив братів ворогами. Адже відбувається трагедія, яка принесла горе не в одну родину. З обох боків загиблі, зламані долі. Хочемо порадити йому пройти обстеження у психіатра. Коли згадуємо Путіна, на думку спадають слова з відомого шлягера – ла-ла-ла…


 

Категорія: Людина і суспільство | Переглядів: 581 | | Теги: цікаве, малин, Військові, АТО, новини | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar
Більше інформації